Takimi në Rashkë: Ministri i Kurtit i thotë Vuçiqit “do të mbrohemi me çka kemi”

Periskopi.com Lajme

Në Rashkë ka filluar takimi mes presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe liderëve serbë në Kosovë nga Lista Srpska.

Në këtë takim po marrin edhe shumë qytetarë serbë, të cilët, me radhë po i ankohen Vuçiqit “për gjendjen e rëndë të tyre”.

Ndërkohë, ministri në Qeverinë e Kosovës dhe kreu i Listës Serbe, Goran, Rakiq, në fjalën hyrëse i ka thënë Vuçiqit se “do të mbrohemi me çfarë kemi”.

Ky takim vjen pas aksionit të policisë së Kosovës në gjithë vendin për luftimin e kontrabandës, përfshirë edhe komunat me shumicë serbe, Mitrovicë e Veriut e Zveçan.

“Herën tjetër nëse vije deri te një rast i tillë nuk do të mbetet me kaq, serbët do të mbrohen”, ka thënë Rakiq, që është ministër për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë e Kosovës.

Shpërndaje në: