Tërmet në Shqipëri

Tërmet në Shqipëri

Disa lëkundje tërmeti janë ndjerë në orët e para të ditës së sotme në zonën mes Korçës dhe Ersekës.

Sipas IGJEUM lëkundja më e fortë ka qenë me magnitudë 4.4 të shkallës Rihter ndërsa epiqendra ka qenë në fshatin Mollas.

Ndërsa lëkundjet e tjera kanë qenë më të vogla. Sipas raportimeve nga bashkitë e Korçës dhe Ersekës nuk ka dëme materiale.

Shpërndaje në: