Thaçi: Haki Abazi ia ka blerë Kurtit postin e zv/kryeministrit

Periskopi.com Lajme

Presidenti Hashim Thaçi sonte në Pressing ka bërë akuza të rënda ndaj Haki Abazit duke thënë se e ka blerë postin e zv/kryeministrit, transmeton Periskopi.

‘’Haki Abazi e ka ble postin të zv/kryeministrit pak para zgjedhjeve. Ia ka ble Kurtit’’.

‘’Haki Abazi ka shku në Kopaonik të Serbisë.  Është  e pamundur që ai me shku në Kapaonik dhe me u taku me zyrtarë të Serbisë, në kohë të pandemisë. Kush e ka dërgu. Pse ka shku? Me zyrtarë të sigurisë u taku. Tri herë ka shku gjatë pandemisë. Njerëzit duhet me ditë’’.

Shpërndaje në: