Thaçi: Haki Abazi tri herë gjatë pandemisë ka shkuar të takohet me zyrtarë serbë në Kopaonik

Periskopi.com Lajme

Presidenti Hashim Thaçi sonte në Pressing ka bërë akuza të rënda ndaj Haki Abazit duke thënë se gjatë pandemisë tri herë kishtë shkuar në Kopaonik për t’u takuar me zyrtarë serbë, transmeton Periskopi..

‘’Haki Abazi ka shku në Kopaonik të Serbisë.  Është  e pamundur që ai me shku në Kapaonik dhe me u taku me zyrtarë të Serbisë, në kohë të pandemisë. Kush e ka dërgu. Pse ka shku? Me zyrtarë të sigurisë u taku. Tri herë ka shku gjatë pandemisë. Njerëzit duhet me ditë’’.

Tutje ai ka thënë se Haki Abazi  ka blerë postin e zv/kryeministrit, trnasmeton Periskopi.

‘’Haki Abazi e ka ble postin të zv/kryeministrit pak para zgjedhjeve. Ia ka ble Kurtit’’.

 

Shpërndaje në: