Thaçi kujton Mujë Krasniqin me shokë: Ata u bënë frymëzim për mijëra ushtarë të UÇK-së

Periskopi.com Lajme

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një shkrimi ka kujtuar heroin Mujë Krasniqi, i cili 21 vite më parë ra në pritë nga serbët dhe u vra bashkë me 41 bashkëluftëtarë të tij, shkruan Periskopi.

Thaçi ka shkruar se ai ishte frymëzim për mijëra ushtarë dhe vullnetarë që pandalshëm po i bashkoheshin radhëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Më poshtë gjeni të plotë shkrimin e Thaçit në facebook:

Shpërndaje në: