Tifozët e Lazios i këndojnë Vedat Muriqit nga tribuna gjatë ndeshjes kundër Sampdorias

Periskopi.com Sporti

Ylli i Kosovës, Vedat Muriqi zhvilloi 50 minuta kundër Sampdorias.

Muriqi u inkuadrua në fushë në minutën e 46-të dhe provoi të shënonte ndaj Sampdorias, por assesi nuk ia doli.

Tifozët tashmë kanë nisur të përkrahin kosovarin, ngase gjatë takimi, filluan të bërtasin “Hajde Muriqi, na dhuro një gol”.

Ndërkohë, tani mbetet të shihet nëse Sarri do vazhdojë t’i jap minutazhë qendërsulmuesit të Kosovës.