Tjetër shpërthim trondit Botën, të paktën 13 të vdekur në Egjipt

Të paktën 13 persona raportohet se janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur në një shpërthim që ka ndodhur këtë të diel në një kishë Tanta, në veri të kryeqytetit egjiptian Kajro.

Periskopi.com Lajme

42 persona janë plagosur nga incidenti, raportoi televizion “Al-Arabiya”.

Ende nuk ka asnjë informacion zyrtar se çfarë e shkaktoi shpërthimin.

Një shpërthim i dytë ka ndodhur në afërsi të një zone të trajnimit të policisë në të njëjtin qytet, sipas të përditshmes lokale News Egjipt.

Shpërndaje në: