Tjetër sukses: Laura Fazliu kualifikohet në gjysmëfinale të Lojërave Mesdhetare

Periskopi.com Sporti

Laura Fazliu e ka siguruar një vend për në gjysmëfinale të Lojërvae Mesdhetare në xhudo.

Xhudusitja jonë mposhti kroaten, Iva Oberan në kateogrinë -63 kilogram, shkruan Periskopi.

Laura me një gabim të kundërshtares dhe një hedhje fantastike fiton duelin ndaj xhudistes kroate.

VIDEO