Topi i Artë: Favoritët sipas koeficientëve, Cristiano Ronaldo i gjashti

Periskopi.com Sporti

Parisi ka marrë vëmendjen e botës së futbollit sot.

Kryeqyteti i Francës, Parisi do të jetë vendi ku do të ndahet Topi i Artë 2021, nga prestigjiozja franceze, France Football.

Në garë për Topin e Artë këtë vit janë emra si Lionel Messi (i përhershmi), Jorginho, Robert Lewandowski e Karim Benzema.

Për emrat e tyre janë tashmë edhe koeficientët sipas gjasave për të fituar. Favoriti? Messi. Ronaldo? I Gjashti. Periskopi më poshtë ua përcjell listën me emrat dhe gjasat/kuotat për të fituar trofeun.

Lionel Messi – 7-10

Robert Lewandowski – 7-5

Jorginho – 30-1

Mohamed Salah – 38-1

Karim Benzema – 50-1

Cristiano Ronaldo – 65-1

N’Golo Kante – 100-1 /Periskopi/