Tragjedia në Bullgari përmes 10 fotografive: Moment pas momenti

Periskopi.com Lajme

Këto janë fotografitë e autobusit në Bullgari, ku humbën jetën 46 persona dhe momenti kur policia bullgare arriti në vendin e ngjarjes.

Të paktën 46 persona, shumica prej tyre nga Maqedonia e Veriut, kanë vdekur pasi një autobus është përfshirë nga flakët në një autostradë në perëndim të Bullgarisë më 23 nëntor, kanë thënë zyrtarët.

Në mesin e viktimave ka edhe fëmijë si dhe shtatë të mbijetuar kanë pasur nevojë për trajtim në spitalin e kryeqytetit Sofje, si pasojë e djegieve, ka thënë Nikolai Nikolov nga Ministria e Brendshme e Bullgarisë për televizionin privat, BTV.

Në autobus besohet se kanë qenë 53 persona.