Tyson Fury tallet brutalisht me Anthony Joshuan pas humbjes nga Oleksandr Usyk

Tyson Fury tallet brutalisht me Anthony Joshuan pas humbjes nga Oleksandr Usyk

Ekipi i kampionit të botës, Tyson Furyt, është tallur me rivalin britanik, Anthony Joshua duke insistuar se ai është ‘ende boksieri më i mirë në planet’.

AJ, 31-vjeçar, më nuk është kampion bote pasi humbi titujt e tij nga i pamposhturi ukrainas, Oleksandr Usyk, 34-vjeçar, të shtunën mbrëma, transmeton Periskopi.

MTK Global Boxing – ekipi menaxhues i Furyt – bëri një postim të dielën në mëngjes: ”Dhe ENDE boksieri më i mirë në kategorinë e rëndë në planet’.

Postimit iu bashkua një foto e Furyt, 33-vjeçar, ku shihet me dy titujt e tij. /Periskopi.com/

MTK Global Boxing's tweet

 

Shpërndaje në: