U mbajt funerali i ish-portierit të Manchester Unitedit që i mbijetoi fatkeqësisë ajrore të Mynihut

Periskopi.com Sporti

Funerali i ish- portierit të Manchester United dhe Irlandës Veriore Harry Gregg është bërë në Coleraine.

Gregg, vdiq të dielën në moshën 87 vjeçare, i cil ishte një nga të mbijetuarit e fatkeqësisë ajrore të Mynihut  në vitin 1958.

Ai shpëtoi me guxim shokët e ekipit dhe pasagjerët e tjerë pas rrëzimit të aeroplanit të Mynihut në të cilin u vranë 23 njerëz, përfshirë tetë lojtarë të United.

Ceremonia i tij i varrimit u mbajt në Kishën Famullive të Shën Patrikut në Coleraine, ku u pa edhe Sir Alex Ferguson./ Periskopi.com/

Shpërndaje në: