UEFA publikon renditjen e klubeve evropiane, kjo është skuadra kosovare që qëndron më lartë

Periskopi.com Sporti

UEFA ka publikuar renditjen e skuadrave evropiane për vitin që po lëmë pas.

Drita është skuadra që është renditur më lartë nga klubet kosovare.

 

Kampionët në fuqi të Kosovës janë në vendin e 269 në këtë renditjë.

Feronikeli qëndron në vendin e 290 derisa Trepça ’89 në vendin e 477.

Këtë sukses Drita e ka arritur pas pjesëmarrjes në dy runde kualifikuese të Ligës së Kampionëve dhe Europa League.

Shpërndaje në: