Ukraina dhe Franca ndajnë pikët – barazimi i dytë radhazi për të dyja kombëtaret

Ukraina dhe Franaca kanë luajtur baras në Kiev.

Fituesit e Kupës së Botës, Franca, nuk kanë arritur të marrin tri pikë në udhëtimin në Ukrainë, duke luajtur baras 1:1, shkruan Periskopi.

Francezët gjenin vetën në disavantazh në fund të pjesës së parë, kur Mykola Shaparenko shënoi një super-gol.

Në pjesën e dytë, skuadra e Francës u fut me të gjitha forcat, dhe arriti shpejtë të thyente mbrojtjen ukrainasë.

Në minutën e 50’ Anthony Martial shënoi për 1:1, pas një tollovie në zonën e Ukrainës.

Me këto dy gola u vendos edhe fati i takimit. Të dyja skuadrat morën nga një pikë në këtë përballje.

Franca kësisoj shkon në kuotën e nëntë pikëve si lidere, kurse Ukraina në pozitën e tretë numëron pesë pikë. /Periskopi/