Vdes regjisorja Burbuqe Berisha

Periskopi.com Lajme

Ka vdekur në moshën 51 vjeçare, regjisorja e mirënjohur kosovare Burbuqe Berisha.

Kështu të paktën raporton Grupi Koha.

Gjithnjë sipas këtij grupi, ish drejtoresha e Teatrit Kombëtar ka ndërruar jetë në objektin e Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sporteve.