Veseli tregon pse Jakup Krasniqi po debaton me Ramiz Lladrovcin, ka një këshillë për këtë të fundit

Veseli tregon pse Jakup Krasniqi po debaton me Ramiz Lladrovcin, ka një këshillë për këtë të fundit

 

 

Ai ka thënë se asnjëherë gjatë fushtës në Drenas nuk e ka ofendur Jakup krasniqin, Fatmir Limajn apo Isa Xhemajlajn, transmeton Periskopi.

“Nuk do ta pranojë për luftë politike gjuhën e urretjes. Në asnjë moment në gjithë fushatën që ka qenë në Drenas nuk ka pasur fjalë negative për Jakup Krasniqin, Fatmir Limaj dhe kandidatin e tyre Isa Xhemajlajn”, tha ai.

Veseli, ka thënë se Jakup Krasniqi e ka sulmuar rëndë Lladrovcin, duke shtuar s ekëto sulme e kanë prekur familjen e Lladrovcit.

“Lladrovci, sulmet që janë bërë ndaj familjes janë të rënda. Mezi e kam ndal gjatë fushtës zgjedhore. Nuk ka më të rëndë se një prind, se të cilën e ka dëgjuar babain e vet duke thënë po skuqemi se çfarë po ndodh, më mirë të ishim të vdekur”, tha ai.

Sipas tij, Lladrovci duhet që tani të fokusohet në detyrën e re që ka si kryetar i Drenasit./Periskopi/

Shpërndaje në: