Vetëm tre minuta zgjatë epërsia e Liverpoolit – Chelsea menjëherë e barazon

Periskopi.com Sporti

Chelsea e ka barazuar rezultatin pas vetëm tre minutave kundër Liverpoolit, në ndeshjen e Superkupës evropiane.

“Të Kuqtë” shënuan në minutën e pestë të vazhdimeve, por vetëm tre minuta më vonë Tammy Abraham u pengua në zonë nga portieri, Adrian, dhe gjyqtarja akordoi penallti.

Nga pika e 11-metërshit realizoi Jorginho. /Periskopi.com/

Shpërndaje në: