Vetura me targa serbe midis Prishtinës shihet veç me një stiker (Foto)

Periskopi.com Lajme

Para dy javësh, përmes një marrëveshje në Bruksel u vendos që Kosova të vendosë masën e reciprocitetit për targat me Serbinë, përmes së cilës veturave të vendit fqinj do u mbuloheshin me stiker ngjitës simbolet.

Kjo masë po zbatohet tutje dhe tani nëpër rrugët e qyteteve të Kosovës, targat e veturave serbe i sheh të mbuluara me stiker.

Mirëpo së fundmi, një veturë në qendër të Prishtinës u pa se kishe vetëm një stiker të ngjitur, ndërkohë që në pjesën e simbolit në mes, nuk kishte mbulueshmëri.

A ishin stikerat falso apo janë larguar me qëllim, nuk dihet./PERISKOPI/