Wayne Rooney bëhet boksier

Wayne Rooney bëhet boksier

Rooney i jep fund karrierës së pasuksesshme si trajner dhe bëhet boksier – zbulohet kundërshtari me të cilin do të luftojë

Futbollisti legjendar anglez, Wayne Rooney ka vendosur të ndalojë përkohësisht karrierën e tij të pasuksesshme të trajnerit dhe të bëhet boksier.

Pas një karriere fantastike si lojtar, ish-sulmuesi anglez provoi dorën e tij në stërvitje si trajner.

Fillimisht menaxhoi Derby County, ku u shkarkua pas rënies nga Championship, më pas DC United në MLS pa sukses dhe më 2 janar, pas vetëm 15 ndeshjesh, u zëvendësua në Birmingham, me të cilin ishte i fundit në Championship.

Rio Ferdinand zgjedh formacionin më të mirë të kombinuar të Man Utd dhe Man City që nga viti 2000 – lë jashtë shumë legjenda
Lexo po ashtu
Rio Ferdinand zgjedh formacionin më të mirë të kombinuar të Man Utd dhe Man City që nga viti 2000 – lë jashtë shumë legjenda
Rooney vendosi të bënte një pushim në karrierën e tij si trajner, iu përkushtua komentimit të ndeshjeve dhe tani përsëri ka ndryshuar ‘profesion’.

Ajo që gazetarët britanikë shkruanin ditët e mëparshme doli e vërtetë – anglezi i famshëm po bëhet boksier.

Rooney, i cili në fëmijërinë e tij ishte anëtar i një klubi boksi amator në Liverpoolin e tij të lindjes, është në negociata përfundimtare me organizatën luftarake Misfits në pronësi të KSI, një 30-vjeçar që po ndërton një karrierë si influencues, boksier, aktor dhe muzikant. / Telegrafi

Shpërndaje në: