Xhaka flet para derbit me Tottenham

Xhaka flet para derbit me Tottenham

Futbollisti i Arsenalit do të përjetojë derbin e parë kundër Tottenham këtë të diele, ai ka deklaruar se dëshirojnë fitoren me çdo kusht dhe duhet të vazhdojnë formën e mirë në të cilen janë duke kaluar.

”Ta mbanim këtë formë lartë ishte vitale para të dielës dhe natyrisht se ne duam ta mposhtim Tottenhamin”, tha Xhaka.

Arsenal pas 10 javësh në Premier Ligë është në pozitën e dytë me 23 pikë po aq sa ka edhe lideri Manchester City. /Periskopi.com

Shpërndaje në: