Xhudistet kosovare fitojnë tri medalje në garën e Grand Slamit në Tbilisi

Xhudistet kosovare fitojnë tri medalje në garën e Grand Slamit në Tbilisi

Trajneri, Driton Kuka ka njoftuar se xhudistja, Laura Fazliu e ka kaluar me sukses fazën e gjysmëfinales, në garën e Grand Slamit, që janë duke u mbajtur në Tbilis.

Kuka ka deklaruar se Fazliu në gjysmëfinale ka fituar kundrejt australianes, Hacker.

Ndërsa, në finale do të ndeshët me përfaqësuesën e Anglisë, Renshall.

Kujtojmë, se Kosova në këtë garë ka siguruar tri medalje, dy të tjerat janë fituar nga Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova.

>

Shpërndaje në: