Ylli kroat shfryhet në gjyqtarin e finales: Ta q… nënën (Foto)

Periskopi.com Botërori 2018

Franca është kampione e botës, pasi në ndeshjen finale e mposhti Kroacinë me rezultat 4:2.

Menjëherë pas përfundimit të ndeshjes, futbollisti kroat Domagoj Vida për një moment ka qenë në qendër të vëmendjes.

Ai ka dashur të shkaktojë problem, por është ndalur nga bashkëlojtarët e tij.Më pas është vërejtur duke thënë: “Ta q… nënën”, duke aluduar në gjyqtarin Nestor Pitana, por edhe në FIFA-n si organizatore,

Kroatët kanë reaguar fuqishëm pasi mendojnë se u dëmtuan në rastin e golit të parë kur nuk u gjykua pozitë jashtë loje dhe në rastin e penalltisë.