Zyrtare: Bayerni njofton transferimin e Thomas Tuchel

Zyrtare: Bayerni njofton transferimin e Thomas Tuchel

FC Bayern Munich ka njoftuar zyrtarisht për shkarkimin e Julian Nagelsmann.

Së bashku me Nagelsmann, janë larguar edhe ndihmës-trajnerët, Dino Toppmoller, Benjamin Gluck dhe Xaver Zembrod.

Gjiganti gjerman gjithashtu ka zyrtarizuar Thomas Tuchelin si trajnerin e ri.

Tuchel me “Bavarezët” ka nënshkruar kontratë të vlefshme deri më 30 qershor 2025.

Shpërndaje në: