Zyrtare: Pedri nënshkruan kontratën e re me Barcelonën

Periskopi.com Sporti

Barcelona ka konfirmuar zyrtarisht rinovimin e kontratës me talentin e tyre spanjoll, Pedri, të cilit i ka vendosur klauzolë shumë të lartë.

Pedri do të jetë edhe për shumë vite pjesë e klubit nga Camp Nou.

Barcelona ka konfirmuar zyrtarisht rinovimin e kontratës me talentin e tyre spanjoll, Pedri, të cilit i ka vendosur klauzolë shumë të lartë.

Pedri do të jetë edhe për shumë vite pjesë e klubit nga Camp Nou.

“FC Barcelona dhe lojtari, Pedro Gonzalez ‘Pedri’, kanë rënë dakord për një zgjatje të kontratës deri më 30 qershor të 2026”.

“Klauzola e lirimit është vendosur në 1 miliard euro”, thuhet në njoftimin e klubit katalunas.