Zyrtare: Watford shkarkon Ranierin vetëm tre muaj pasi e emëroi trajner

Periskopi.com Sporti

Watfordi dhe Claudio Ranieri kanë ndarë rrugët, vetëm pak më shumë se tre muaj pas ardhje së tij në pozitën e trajnerit të skuadrës.

Njëmbëdhjetë humbje, një barazim dhe vetëm dy fitore janë bagazhi i tyre i dobët. Diçka që tregon se ndryshimi nga spanjolli Xisco Muñoz , i cili u promovua në skuadër, por u shkarkua për mungesë eksperience, ka qenë kundërproduktiv.

Ai e la skuadrën jashtë rënies dhe tani është afër fundit. Nga e keqja në më keq.

Watford tani është i nëntëmbëdhjeti në Premierligë, pesë pikë larg zonës së sigurisë. Humbja e fundit ndaj Norwich ishte kapa e fundit në Vicarage Road.