Më 11 korrik, premiera e Audi A8

Më 11 korrik, premiera e Audi A8
Audi ka publikuar edhe një foto “teaser” të limuzinës së saj të ardhshme, në prag të premierës së caktuar për datën 11 korrik.

Modeli i ri A8, i cili ndër tjerash do të ketë sistem të inteligjencës së pezullimit dhe teknologjinë e auto-pilotit për shpejtësi deri në 60 km në orë, do të prezantohet solemnisht në Barcelonë, të martën e ardhshme.

Elementet e dizajnit të jashtëm janë huazuar nga koncepti i Prologue të Audi, ndërsa automobili do të jetë i pajisur edhe me sistemin e motorit elektro-hibrid, i cili punon në 48 V.

Siç thonë në prodhuesin gjerman, duke iu falënderuar këtij motori shpenzimet mesatare të karburanteve do të zvogëlohen deri në 0,7 l/100 km.

Blerësit do të kenë në dispozicion edhe sisteme të shumta moderne, në mesin e të cilave është edhe teknologjia për parkim automatik në distancë të veturës – Remote Parking, transmeton KosovaPress.

Shpërndaje në:
TË NGJASHME
Von Cramon: Procesi i normalizimit të marrëdhënieve duhet të ketë për epilog njohjen e plotë të Kosovës nga Serbia

Raportuesja e Parlamentit Evropian për Kosovën, Viola von Cramon, tha se ndan zhgënjimet për takimin…

Hoti pas shtrenjtimit të rrymës: Me rëndësi ministrit po i tepron buxheti

Deputeti nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka reaguar pas shtrenjtimit të…

Petkoviq: Kosova nuk e ka ndërmend ta lejojë formimin e Asociacionit

Drejtori i të ashtuquajturës zyrës Serbe për Kosovë, Petar Petkoviq, ka thënë se Kosova nuk…

Armando Broja rikthehet, fillon ushtrimet në fitnes

Armando Broja ka filluar të stërvitet me Chelsean, pas lëndimit të pësuar pak muaj më…

Djathtistët në Serbi me fushatë në Facebook kundër planit evropian

Që nga fillimi i vitit, partitë e djathta dhe politikanët në Serbi kanë investuar të…

LDK-ja e kap “Pallatin e Rinisë”

Ndërmarrjet Publike, ato qendrore dhe komunale do të duhej të shiheshin si promotor të zhvillimit…

Ky është orari i ri i ndeshjeve të Superligës së Kosovës

Superliga e Kosovës në futboll rikthehet këtë fundjavë me ndeshjet e radhës kampionale. Pas pushimit…

ZRRE jep detaje për secilën kategori që do t’i shtrenjtohen faturat e rrymës

Bordi i ZRrE-së ka aprovuar planin për rritjen e tarifave të çmimit të rrymës për…