Formacionet startuese: Chelsea sfidohet nga Southamptoni në EFL Cup

Periskopi.com Sporti

Në Stamford Bridge zhvillohet sfida e të tetës së finales së EFL Cup ndërmjet Chelseat dhe Southamptonit.

Blutë u kualifikuan në raundin e katërt të garës që njihet edhe si Carabao Cup duke eliminuar Aston Villan, kurse ‘The Saints’ vazhduan tutje në dëm të Sheffield United.

Trajnerët Thomas Tuchel dhe Ralph Hasenhuttl i kanë përgatitur taktikat e tyre për këtë takim.

Formacioni startues i Chelseat:

Formacioni startues i Southamptonit: