Çmenduria e madhe po ndodh: Tyson Fury rikthehet në nëntor, kundërshtari i tij ‘bishë’

Periskopi.com Sporti

Tyson Fury thuhet se është në bisedime për t’u rikthyer sërish në ring, ani pse ai tha se u pensionua.

Sipas burimeve të mediave në Britani, Fury kundërshtar do ta ketë ‘njeriun më të forte në botë’, Hathor Njornesson, shkruan Periskopi.

Sipas mediave dyshja janë në bisedime për një ndeshje në nëtor.

Ndeshja thuhet se dote mbahet në një stadium futbolli në Londër dhe se meçi do të jetë 6 deri në 8 runde.

Fury tha se nuk do të kthehej në ring në cilësinë profesionale, por pranoi se ishte i etur për të luftuar me të fortin islandez.