“ERROR” – Momenti kur Tyson Fury ia humbi ‘busullën’ Dillian Whyte

Periskopi.com Sporti

Ka përfunduar meçi i madh ndërmjet Tyson Furyt dhe Dillian Whyte.

Meçi u zhvilluan në stadiumin Wembley, ku ishin të pranishëm plotë 94 mijë spektatorë, shkruan Periskopi.

Tyson Fury ka arritur të boksoi mjaft mirë dhe në sekondat e fundit të rundit të gjashtë e nokautoi kundërshtarin e tij.

Meçi i takoi peshave të rënda WBC dhe kishte 12 runde, kampioni i saj është ‘Gipsy King’.

Më poshtë mund ta shikoni momenti në video:

VIDEO