Trofeu i Premierligës arrin në stadiumin e Cityt?

Periskopi.com Sporti

Sot do të zhvillohen ndeshjet e fundit në Premierligë për këtë sezon.

Skuadra e Liverpoolit dhe ajo e Cityt duhet ta thojnë fjalë e fundit se cili do të jetë fitues i trofeut të Premierligës.

City takohet me Aston Villën dhe vetëm fitorja i kryen punë, shkruan Periskopi.

Ndërkaq, Liverpooli ndeshet me Wolwesin i duhet fitorja dhe humbje apo barazim nga ana e Cityt që ta fitojë trofeun.

Por, pse trofeun ndodhet në stadiumin e Cityt?

Apo fituesi i fundit i këtij trofeu duhet ta ketë atë me veti.