Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, deklaroi se shtëpia e kriminelit Milan Radoiçiq duhet të shkatërrohet,…
13 Jun, 23:13
Lajme
Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore të Prishtinës, Zejnullah Gashi, është deklaruar për media nga Bregu i…
13 Jun, 23:55
Lajme
Lajme
Rreth orës 21:30 është raportuar për të shtëna me armë zjarri në lagjen Bregu i…
13 Jun, 23:27
Para pak çastesh, të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar në kryeqytet, më saktë në…
13 Jun, 22:39
Të shtëna armësh janë dëgjuar në mbrëmje në Bregun e Diellit të Prishtinës. Ende nuk…
13 Jun, 22:24
Kombëtarja shqiptare, që vazhdon të jetë e grumbulluar ne Sportcenter Kaiserau të Kamenit, ka zhvilluar…
13 Jun, 22:10
Fondi i Kosovës për Efiçiencë të Energjise (FKEE) ka njoftuar se të premten e 14…
13 Jun, 21:01
Vendet e G7 kanë bërë të ditur se do të përdorin 50 miliardë dollarë nga…
13 Jun, 20:44
Dale Pfeiffer, ish-drejtori i USAID-it në Kosovë, ka deklaruar se Asociacioni i Komunave me shumicë…
13 Jun, 20:41

Oficerë policie nga e gjithë Evropa kanë shkuar në Gjermani për të ndihmuar për masat…

13 Jun, 18:39

Futbollistët janë më të pasur tani se kurrë dhe janë zbuluar top 16 lojtarët më…

13 Jun, 18:00

Mbi 50 mijë tifozë do ta mbështesin kombëtaren e Shqipërinë në përballjen e parë ndaj…

13 Jun, 14:47

Luis de la Fuente, trajneri i Spanjës, në një intervistë për La Gazzetta dello Sport,…

13 Jun, 11:42

Opinione

Angela Rose ka mahnitur ndjekësit e saj me një video të të dashurit, të cilin e kapi teksa praktikonte t’i propozonte. Videoja “rriti” më shumë se 2.2 milionë shikime në…
08 Jun, 15:40
Lexoni horoskopin nga Paolo Fox për të zbuluar se çfarë kanë rezervuar yjet për ju: pasqyra astrologjike për të enjten 22 maj 2024 për secilën shenjë të zodiakut. Gjithçka për…
23 May, 9:24
E dije që ka një ditë specifike që konsiderohet si ajo me më shumë fat? Sipas astrologut Kyle Thomas, 18 maji do jetë dita më me fat e vitit sipas…
17 May, 9:35
Showbiz
Tifozja kroate arrin në Gjermani për kampionatin, ankohet për akomodimin: Pagova 650 euro natën dhe s’jam e kënaqur

Tifozja e famshme kroate, Ivana Knoll ka arritur në Gjermani ku është duke u përgatitur…

13 Jun, 17:30

Sot finalja e madhe e Ferma VIP

Rrugëtimi i “Ferma VIP” nisi më 22 mars, në një mbrëmje plot emocione, mes dëshirës…

12 Jun, 22:14

Guxon Adriana Matoshi, publikon foto pa pikë grimi

Aktorja e njohur kosovare Adriana Matoshi është treguar e guximshme me një postim të fundit.…

12 Jun, 18:04

Mozzik thumbon estradën: Mos u frikësoni se nuk ju kam ngacmuar

Rap-artisti i njohur, Mozzik, të premten (14 qershor) publikon albumin e ri të titulluar “Mërgimstar”.…

12 Jun, 16:08

Vazhdon përplasja: Tayna i kundërpërgjigjet ish-menaxherit Hykolli

Reperja dhe këngëtarja Tayna me një status i është kundërpërgjigjur ish menaxherit të saj Rinor…

11 Jun, 21:10

Dua Lipa flet kroatisht në koncert, “shpërthejnë” mediat serbe

“Hajde njerëz” ka qenë thirrja që këngëtarja me prejardhje nga Kosova Dua Lipa ka përdorur…

11 Jun, 13:58

Ia bllokoi këngën në YouTube, flet ish-menaxheri i Taynës: E mora nga rruga e bëra yll, iku ‘tinëz’ e bëri gjëra pas shpinës

Reperja nga Prizreni, Tayna, ka qenë prej disa vitesh në menaxhim të Rinor Hykollit. Ajo…

11 Jun, 13:39

Blero zbulon arsyen pse s’u publikua intervista me Afronën

Për herë të parë, artisti nga Kosova, Blero Muharremi, ka treguar arsyen se pse intervista…

11 Jun, 12:26

Auto & Tech

VIDEO

27 Feb 03:20 AM

Paralajmërim për përdoruesit e iPhone: iOS 18, nuk do të funksionojë në disa modele të iPhonet

iOS i ri ka një sërë veçorish të reja, por Apple ka konfirmuar se do…

Updated 3 days ago
Apple përfshin ChatGPT-në në pajisjet iPhone e Mac

Gjiganti i teknologjisë, Apple, do ta përditësojë aplikacionin e tij zanor, Siri, dhe sistemet e…

11 Jun, 9:24
Opel feston 125 vjet

Prodhuesi I makinave Opel festoi sot në selinë e tij në Rüsselsheim 125 vjet prodhimin…

10 Jun, 12:54
Instagram po prezanton masa të reja, ato u drejtohen veçanërisht adoleshentëve

Instagram po zgjeron funksionin Limits, veçanërisht për adoleshentët që duan të reduktojnë ndërveprimet e padëshiruara…

03 Jun, 10:51
Së shpejti mund të jeni në gjendje të karikoni plotësisht telefonin për një minutë?

A dëshironi ta karikoni plotësisht baterinë e telefonit tuaj në një minutë? Sipas një studimi…

03 Jun, 10:50
Shendet
Tre gabime që ju pengojnë të jeni prindër të qetë, sipas një psikologu
10 Jun, 15:23
Prindërimi i qetë është i rëndësishëm për krijimin e një mjedisi të sigurt dhe të…
Çfarë lidhje ka ankthi me tensionin e lartë të gjakut, kujdesi që ju duhet
Tensioni i lartë i gjakut mund të jetë shkatërrimtar për zemrën, trurin dhe veshkat. Përpos…
09 Jun, 21:51
Lajme
Shtatë lloje frutash që duhet të hani nëse dëshironi të humbni yndyrën e barkut
Nëse keni dhjamë në bark dhe dëshironi ta humbni atë, por nuk dëshironi të mbani…
05 Jun, 8:42
Lajme
Pesë përbërës ushqimorë që ndikojnë në rritjen e flokëve
Shumë prej nesh përdorin maska, vajra dhe serume për të ushqyer flokët dhe për t’i…
03 Jun, 11:11
Lajme
Kështu duket fillimi i sëmundjes së Alzheimerit dhe nuk ka të bëjë fare me harresën
Parandalojeni në kohë Zbuloni se si duket fillimi i sëmundjes së Alzheimerit dhe parandaloni fillimin…
03 Jun, 11:07
Lajme