426 gjoba brenda 24 orëve për shkelje të masave kundër COVID-19

Periskopi.com Lajme

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë shqiptuar 426 gjoba për shkelësit e masave anti-COVID.

Ndërkohë që gjatë ditës së premte u raportua vetëm një vdekje dhe 25 raste me të reja me COVID-19.

Ndërsa, Policia ka shqiptuar mbi 1 mijë e 200 gjoba për ata që i nuk i respektuan rregullat në trafik.

Në 24 orët e fundit, policia ka njoftuar se kanë ndodhur 33 aksidente me dëme materiale dhe 26 me të lënduar.

Shpërndaje në: