45-vjeçari vdiq teksa po punonte në lagjen ‘Marigona Hill’

45-vjeçari vdiq teksa po punonte në lagjen ‘Marigona Hill’

Dita e sotme ishte e kobshme për familjen Berisha nga Podujeva. 45-vjeçari, Jakup Berisha, u nis në punë si çdo ditë tjetër, pa e ditur se një lëndim në vendin e punës do t’i shkaktonte atij vdekjen.

Burimet e Gazetës Sinjali bëjnë të ditur se Berisha i cili ishte punëtor në kompaninë e ndërtimit ‘Brezi Kufitar’, u rrëzua nga një lartësi teksa po punonte në lagjen ‘Marigona Hill’ në Hajvali të Prishtinës, ku si pasojë mori lëndime të rënda trupore.

Ai u dërgua me urgjencë në Emergjencën e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, por pavarësisht intervenimit të stafit mjekësor, nuk arriti t’u mbijetojë plagëve të marra dhe si pasojë e kësaj ndërroi jetë.

Lajmin për vdekjen e të ndjerit e ka konfirmuar mjeku kujdestar, Agron Çitaku, i cili tha se 45-vjeçari ka rënë nga një lartësi mesatare.

E bashkë me Berishën u lëndua edhe një tjetër punëtor, vetëm 21-vjeçar, i cili po vazhdon trajtimin mjekësor si pasojë e lëndimeve të rënda që ka marrë.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë kompetente, për të kryer ekzaminimet e nevojshme, teksa lidhur me rastin është njoftuar edhe prokurori i Shtetit.

Me vendim të tij, rasti është iniciuar ‘Hetim mbi vdekjen’ dhe trupi i pajetë viktimës është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion.

Informacione për këtë rast kaq delikat ka kërkuar Periskopi tash e disa orë nga Policia, por të njëjtit nuk kanë shprehur gatishmëri të përgjigjen. Njëjtë është vërejtur edhe me mediat e tjera, si Klan Kosova, Sinjali.com etj,  të cilat kanë theksuar se nuk kanë arritur ta marrin asnjë deklaratë zyrtare nga ana e Policisë.

 

 

Shpërndaje në: