A do ta kemi luftën e madhe Wilder – Ruiz, flet boksieri amerikan

A do ta kemi luftën e madhe Wilder – Ruiz, flet boksieri amerikan

Në përpjekjen e tij për t’u rikthyer në një luftë të mundshme për titull kundër Tyson Fury ose Oleksandr Usyk, Deontay Wilder ka ende shumë punë për të bërë.

Humbja e dy nga tre ndeshjet në trilogjinë e tij kundër Fury-t e largoi atë nga lista e peshave të rënda, shkruan Periskopi.

Wilder po përpiqet të fitojë luftën e tij të ardhshme të 15 tetorit kundër Robert Helenius dhe pastaj të planifikojë një luftë tjetër me Ruzi.

Mesazhi i fshehtë i Deontay Wilder për Ruiz.

Gjatë Podcast-it të Fundit me Brian Custer, Deontay Wilder iu përgjigj Andy Ruiz duke e thirrur atë për një luftë të mundshme. Kështu u përgjigj Wilder: “Duhet t’i thuash gjërat në ekzistencë. Më 15 tetor duhet të merrem me biznesin në Brooklyn në Barclays Center.

“Sapo të përfundojë luftën time, jam gjithmonë i gatshëm… Mezi pres të luftojë me Ruizin. Unë e kam bekuar atë tashmë. Ai as nuk e di këtë. Por unë do t’ia zbuloj atë”, tha Wilder.

Shpërndaje në: