Abdixhiku: Përparimi si një kryetar i mirë ka plan për t’i ndërlidhë lagjet me qendrën e Prishtinës

Periskopi.com Lajme

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, në intervistën e mbrëmshme, në emisionin “Politiko”, në Kanal 10, ka thënë se Përparimi ka dhënë disa projekte që për mua janë të jashtëzakonshme, të cilat po i prezanton vazhdimisht dhe nuk i bën si urbanist e arkitekt, i bën si një kryetar i mirë i një qyteti që ia njeh problemet në thelb.

Abdixhiku duke shpalosur pjesë nga programi i Përparim Ramës, ka thënë se ai ka plan që t’i ndërlidh lagjet me qendrën e Prishtinës, ngaqë, sipas Abdixhiut, nuk është është normale që të mos kesh qasje prej një lagje në qendër.