Anglezët po çmenden pas Muriqit: Pas Tottenhamit dhe Man Unitedit tjetër klub i bashkohet garës

Periskopi.com Sporti

Gazeta turke, “Haber” ka raportuar se Newcastle United tani po interesohet për transferimin e sulmuesit të Fenerbahces, Vedat Muriqi.

“Magpies” janë vetëm klubi i fundit anglez që po interesohet për kosovarin, pas Manchester Unitedit, Burnleyt, Leicester Cityt dhe Tottenhamit.

Raporti potencon se Newcastle i është bashkuar klubeve të interesuara, derisa shtatlarti nuk ka qenë objektiv vetëm i klubeve angleze.

Muriqi, 23 herë reprezentues i Kombëtares së Kosovës, ka treguar formë brilante me Fenerin këtë fushatë.

Ai ka shënuar 13 gola në 22 paraqitje që prej kur i është bashkuar klubit verën e kaluar, derisa ka kontribuar edhe me pesë asistimi. /Periskopi.com/

Shpërndaje në: