Arrestohen dy persona në Mitrovicë, e sulmuan një 21-vjeçar

Periskopi.com Uncategorized

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona në Mitrovicë, pasi të njëjtit e kanë sulmuar një 21-vjeçar.

Sipas policisë të dyshuarit e arrestuar janë një 20-vjeçar dhe një 17 vjeçar.

“Arrestimi i dy të dyshuarve A. D.,20 vjeçar dhe A. G.,17 vjeçar, të dy shtetas të Republikës së Kosovës, është realizuar pas një pune hetimore dhe dyshime të arsyeshme se dy të dyshuarit me datën 24 shtator 2021, rreth orës 19:00, në rrugën “Zahiti Pajaziti” në Mitrovicë, kanë sulmuar viktimën i moshës 21 vjeçar”, thuhet në njoftim.

Njoftimi i plotë:

Arrestohen dy persona të dyshuar për veprën penale ‘sulm’

Mitrovicë, 24 shtator 2021

Në orët e paradites së sotme hetuesit policorë në kuadër të Stacionit Policor “Jugu” në Mitrovicë, kanë identifikuar dhe arrestuar dy persona të dyshuar për veprën penale ‘sulm’.

Arrestimi i dy të dyshuarve A. D.,20 vjeçar dhe A. G.,17 vjeçar, të dy shtetas të Republikës së Kosovës, është realizuar pas një pune hetimore dhe dyshime të arsyeshme se dy të dyshuarit me datën 24 shtator 2021, rreth orës 19:00, në rrugën “Zahiti Pajaziti” në Mitrovicë, kanë sulmuar viktimën i moshës 21 vjeçar.

Lidhur me rastin dhe veprimet e ndërmarra është njoftuar prokuroi i rastit i cili ka urdhëruar që rasti të iniciohet për veprën penale “sulm”.

Ndërsa pas procedurave të intervistimit, me urdhër të prokurorit dy të dyshuarit janë liruar në procedurë të rregullt.