Arsenali synon që të mbyllë marrëveshjet me dy futbollistët e njohur në javën e ardhshme

Periskopi.com Sporti

Arsenali raportohet se po e përgatitet që të kompletojë dy transferime në javën e ardhshme.

Bëhet fjalë për transferimin e sulmuesit, Gabriel Jesus, nga Manchester City dhe qendërmbrojtësit, Lisandro Martinez, nga Ajaxi.

Sipas “Daily Mail”, Arsenali synon që t’i mbyllë këto marrëveshje për 70 milionë funte.

“Topçinjtë” më herët zyrtarizuan transferimin e Marquinhos nga Sao Paolo, teksa ka arritur marrëveshje edhe me Fabio Vieiran.

Klubi nga Londra ka rinovuar kontratat edhe me Mohamed Elnenyn e Eddie Nketiahn.