Arteta është i bindur, bëhuni gati të shihni tre futbollistë shqiptarë tek Arsenali

Periskopi.com Sporti

Jo vetëm Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi, por edhe Enis Bardhi. Duket se Arsenali vitin tjetër do të ketë tre shqiptarë, sepse trajneri Arteta po kërkon mesfushorin me origjinë shqiptar (i lindur në Shkup).

Paraqitjet e mira të 25-vjeçarit te Levante kanë tërhequr vëmendjen e trajnerit të Arsenalit, i cili e njeh mirë futbollin spanjoll dhe ka besim te lojtari shqiptar. Drejtuesit londinezë kanë nisur kontaktet me Levanten.

Bardhi, një ekspert i goditjeve të dënimit, i ka kushtuar vetëm 1.35 milionë euro Levantes.Ai e ka nisur karrierën te Prespa Birlik dhe më pas ka luajtur në Hungari tek Ujpest (3 sezone, 19 gola).

Shpërndaje në: