AUKUS: Po e nisnin Luftën e Ftohtë bashkë, por Biden ia harron emrin kryeministrit australian

Periskopi.com Lajme

Presidenti amerikan Xho Bajden (Joe Biden) u duk se i harroi emrin kryeministrit australian gjatë një video-konference.

Ai iu referua Scott Morrisonit si “ai shoki aty poshtë”, pasi iu adresua homologut britanik, Boris Johnsonit, me emër, raporton BBC, përkthen Peirskopi.

Takimi virtual u mbajt për të diskutuar paktin e sigurisë Aukus për Azinë dhe Paqësorin mes tri vendeve. /Periskopi

Shpërndaje në: