Bajrami-qeveritarëve: Nëse mendoni se fëmijëve ua ndryshoni jetën me 10 euro, shkoni në market

Periskopi.com Lajme

Deputetja e LDK’së, Hykmete Bajrami ka kritikuar Qeverinë Kurti për buxhetin dhe mbështetjen sociale ndaj grupeve në nevojë, transmeton Periskopi.
Ajo ka përmendur shtesat e ulëta për fëmijët, prej 10 eurove.

‘’Nëse mendoni se fëmijëve në nevojë ua ndryshoni jetën me 10 euro, shkoni në market e shihni cka mund të bleni me 10 euro’’, tha Bajrami në Kuvend.

‘’Nëse doni babrazi sociale, invenstoni në arsim dhe shëndetësi.’’, shtoi ajo.PERISKOPI/