Barcelona e nis me fitore epokën Xavi – mposht minimalisht Espanyolin

Periskopi.com Sporti

Xavi Hernandez e ka nisur me fitore avneturën e tij si trajner i Barcelonës.

Barcelona ka marrë fitore minimale 1:0 në ‘Camp Nou’, në ndeshjen kundër Espanyol, shkruan Periskopi.

Pjesa e parë e takimit u dominua në tërësi nga Barcelona, me disa raste shënimi por pa gol.

Në fillimin e pjesës së dytë, Barca shënoi me anë të Memphis Depay, në minutën e 48’.

Ky gol u shënua nga pika e bardhë e penalltisë dhe kishte vlerën e tri pikëve për ‘Blaugranat’.

Barcelona numëron tashmë 20 pikë në pozitën e gjashtë, kurse Espanyol mbetet me 17 pikë. /Periskopi/