Bartomeu hidhet në sulm: Vendimi për ta lënë Messin të largohet ishte vendim i gabuar

Periskopi.com Sporti

Ish presidenti i Barcelonës, ai që nga tifozët shihet si ‘përbindëshi’ që shkatërroi skuadrën, është kthyer për të dhënë disa komente.

Josep Bartomeu ka komentuar si vendim të gabuar vendimin e Joan Laporta për ta lënë të largohet Lionel Messin.

“Ata e lanë Messin të largohet dhe ky vendim për mua është i gabuar”, ka thënë Bartomeu, transmeton Periskopi.

“Ndeshjet pa Messin tregojnë se shumë gjëra duhet të ndryshohen. Si president, unë nuk doja që Messi të largohej dhe bëra gjithçka për ta ndaluar të ndodhte”, ishin fjalët e tij.

Megjithatë, në fund del të jetë se qeverisja e dobët e Bartomeu bëri  që klubi katalan të zhytet në borxhe të mëdha, të cilat ia pamundësuan Laportas nënshkrimin me Messi. /Periskopi/