Batatina fitoren e 100-të me Llapin ia dedikon Zahir Pajazitit

Periskopi.com Sporti

Klubi i Llapit e ka mposhtur bindshëm me rezultat 0-6 skuadrën e Ulpianës në udhëtim.

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina është shprehur i lumtur me fitoren e arritur ndaj Ulpianës, fitore kjo e 100’ta e tij si trajner.

Pas ndeshjes, Batatina me anë të një postimi në rrjetin social, Facebook, ka thënë se këtë fitore ia kushton komandantit legjendar, Zahir Pajazitit.

Postimi i Batatinës:

“Fitoren e madhe sot ndaj Ulpianës me rezultat 0:6, të 100-tën jubilare nën drejtimin e KF Llapit ia dedikoj Komandantit Legjendar Zahir Pajaziti, të gjithë dëshmorëve të kombit, veteranëve dhe invalidëve të UÇK-së!Nga mali së bashku me ju, tash po shkruaj histori në liri me rininë e vendit tim!I juaji

Tahir BatatinaVazhdojmë

 

?