Bekë Berisha n’Komision: VV hajgarexhi politik, kthyen Rezolutën 1244 në veri, shenjat e para të aneksimit

Periskopi.com Lajme

Me përplasje ka kaluar mbledhja në Komisionin për punë të brendshme. Madje ministri Xhelal Sveçla, ka lëshuar në një moment mbledhjen dhe nuk është kthyer më.

“S’ua kemi pasë borxh këtyne hajgaregjive politik për gjakun që është derdhë me na e kthy rezolutën 1244 në veri që janë shenjat e para të aneksimit të veriut. Këta janë tu e shitë këtë vend. Edhe thonë shoë mediatik, po shoë po bëjnë këta”, ka thënë kryetari i komisionit Bekë Berisha. /Periskopi

 

Shpërndaje në: