Belgjika përmbysë rezultatin në sfidën kundër Danimarkës, De Bruyne realizon një super gol por nuk feston

Periskopi.com Sporti

Është duke u zhvilluar sfida mes Danimarkës dhe Belgjikës, në kuadër të fazeve të grupeve të Euro 2020.

Skuadra e Belgjikës ka përmbysur rezultatin pas një super goditje të De Bruyne në minutën e  71-të që e la portjerin të pa shpresë.
Rezultati aktual është 2 me 1 pë musafirët, ku vlen edhe të ceket që pas shënimit të golit De Bruyne tregoi klasin e tij duke mos festuar shkaku i Eriksenit.
Ja momenti i golit:

Shpërndaje në: