Bella Hadid: Unë qaj çdo natë për disa vite

Periskopi.com Showbiz

Modelja e njohur ka publikuar një sërë fotosh në profilin e saj në Instagram në të cilat është e përlotur.

Supermodelja 25-vjeçare tha se ishte e frymëzuar për të ndarë publikisht përvojën e saj me ankthin dhe depresionin pas një videoje në të cilën shoqja e saj Willow Smith flet hapur për pasiguritë e saj.

“Të dua dhe të dua fjalët e tua. Më kanë bërë të ndihem më pak i vetmuar dhe për këtë do të doja ta publikoja këtë”, ka shkruar Hadid.

Hadid më pas iu kthye historisë së saj, duke ndarë disa foto të saj duke qarë.

“Kjo është thuajse përditshmëria ime, çdo natë prej disa vitesh”, tha modelja për më shumë se 47 milionë ndjekës në Instagram. Mediat sociale nuk janë reale. Kushdo që lufton, ta mbajë mend këtë. Ndonjëherë gjithçka që duhet të dëgjoni është se nuk jeni vetëm. Pra, nga unë te ju, ju nuk jeni vetëm. Unë të dua, të shoh dhe të dëgjoj. Vetë-ndihma dhe sëmundjet mendore/çekuilibri kimik nuk është linear.

Bella shkroi gjithashtu se ajo është përballur me probleme të ngjashme shumë herë deri më tani dhe se ajo e di se është e mundur të mësojmë të përballemi me dhimbjen nëse punojmë me veten duke u përpjekur të zbulojmë shkaktarët dhe traumat.

“Nëse punoni mjaftueshëm për veten tuaj, i kushtoni kohë të kuptoni traumat tuaja, shkaktarët, gëzimet dhe rutinat tuaja, gjithmonë do të jeni në gjendje të kuptoni ose të mësoni më shumë për dhimbjen tuaj. dhe si të merreni me të”, ka shkruar Hadid. “Dua të dini se ka gjithmonë një dritë në fund të tunelit dhe karuseli ndalon plotësisht në një pikë. Do të jetë më mirë”, vazhdoi ajo.

Në janar të këtij viti, Hadid foli për luftën kundër depresionit të rëndë dhe ankthit që kur ishte adoleshente. Teksa hyri në të 20-at, modelja tha se ankthi i saj social ishte përkeqësuar. Ajo pranoi se bëri një pushim të shkurtër nga rrjetet sociale për t’u fokusuar te shëndeti.