Ben Arfa në duart e Ronaldos

Periskopi.com Sporti

Hatem Ben Arfa edhe zyrtarisht është futbollist i ri i Real Valladolid.

Ylli francez ka vendosur ta vazhdojë karrierën në La Liga pas eksperiencës zhgënjyese që kishte te Rennes.

Ben Arfa llogaritej si yll i madh i futbollit, por që karriera e tij është përcjellur me probleme të ndryshme dhe ai nuk ka arritur të shpërthejë asnjëherë siç është pritur.

Aksionari më i madh i Valladolis, legjendari Ronaldo e ka prezantuar Ben Arfan te skuadra e re.

 

Shpërndaje në: