Berisha: Do japim maksimumin ndaj Turqisë

Portieri i Kombëtares Shqiptare, Etrit Berisha ka folur para ndeshjes me Turqinë.

Periskopi.com Sporti

Gardiani i Kuqezinjve thotë se skuadra e tij do të synojë maksimumin në sfidën e 12 nëntorit.

“Eshtë një mundësi e mirë për ne, po kalojmë një formë të mirë dhe kemi mundësi të bëjmë rezultat. Ata kanë një ekip shumë të mirë, cilësor dhe mjaft sulmues. Do të bëjmë maksimumin për të synuar fitoren, tre pikët janë të rëndësishme për ne. A do të preferoja ta mbaja portën të paprekur edhe me Kombëtaren? E rëndësishme është që skuadra të fitojë, qoftë edhe me shifrat 2-1″, deklaroi Berisha. /Periskopi.com