Burri i Shkurte Fejzës revoltohet me zyrtarët që marrin shumë rroga: Phy fëlliqësira të qelbura

Periskopi.com Showbiz

Përmes një shkrimi në llogarinë e tij sociale, Hajrush Behluli ka goditur zyrtarët të cilët në muaj marrin paga të majme.

Hajrush Behluli i cili është burri i këngëtares Shkurte Fejza, ka thënë marrja e shumë pagave nga zyrtarët e Kosovës është çmenduri.

Ky është shkrimi i plotë:

MARRE BRE JU QOFTE O HORRA.
Aleksander Lumezi 6 rroga me mbi 50 mije euro.
Ai tjetri 7 rroga, nje tjeter ma heret 12 rroga. Jane disa tjerë me nga 5 rroga, me dhjetra me nga 4, disa qindra me nga 3 rroga dhe 3 mijë e gjashteqindë te tjerë me nga dy rroga. Një armatë hajnash e kriminelash qe zhvatin.

Qysh bre nuk keni TURP nga femijet e juaj apo farefisi i juaj apo po ju duket zotesi me vjedh e me zhvat.
Kjo çmenduri, kjo grykesi në zhvatjen e parave nga taksat e vendit ma te varfer ne Europe ( me fajin e po ketyre lahperave dhe mentoreve te tyre).

A ka dikush qe e ndalë këtë çmenduri.
Apo këta lloj ,,njerëzish” do ti dergojme ne dialog me Serbinë që pastaj te thonë se pa i dhanë diçka( tokë) Serbisë nuk na njehë.

Besoni se keta ,,njerez” nuk e kane per qellim vetem me vjedh por e kane per detyre me shkaterrua Kosoven sepse Serbia e dinë se vetem keshtu shkaterrohet shteti. Keta jane dore e zgjatur e Serbise sepse koha e shkaterrimit me ushtri ka kaluar tani eshte koha ketyre maskarenjeve.
VJEDHJA E SHTETIT ESHTE TRADHETI KOMBETARE dhe ketyre duhet me ju tregue njehere e pergjithmonë.
Phy fëlliqësira të qelbura.

 

Shpërndaje në: